Daha Hızlı Bir İyileşme
Andulasyon terapisi, kan dolaşımını düzenler, dolayısıyla kan akışını ve kanın viskozitesini iyileştirir. Damar duvarının sağlıklı ve esnek bir şekilde genişleyip daralmasını sağlayarak iltihaplanmaları önlerken, damarları daraltan ve kan akışını bozan plak oluşumunu da engeller, kan basıncını düzenler. Daha iyi bir kan dolaşımı sayesinde başta oksijen ve besinler olmak üzere yaşamsal bileşenler vücudun her noktasına ulaşmış olur.

Andulasyon terapisinin vücuda olan etkileri tarafından tetiklenen, damar sağlığı açısından yaşamsal öneme sahip nitrik oksit (NO) salınımı artar, bu da vasküler duvarların durumu için merkezi bir önem taşımaktadır. Buna ek olarak düzenli Andulasyon uygulaması iyi kolesterol (HDL) seviyesini yükseltirken kötü kolesterol (LDL) seviyesini düşürür.

Andulasyon Terapi Sisteminin Kalp ve Dolaşım Sistemine Etkisi; 

⦿ Kan dolaşımının iyileştirilmesi
⦿ Yüksek kan basıncının düzenlenmesi
⦿ Kan damarlarının daha sağlıklı hale gelmesi
⦿ Sedimentasyon ve CRP değerlerinde azalma
⦿ “İyi” kolesterolün (HDL) artırılması
⦿ “Kötü” kolesterolün (LDL) azaltılması
⦿ Varisli damar oluşumunun azaltılması
⦿ Her türlü iyileşme sürecinin hızlandırılması

Sonuç olarak “Andulasyon” terapisi ile kan akışı düzenlenmiş ve güçlendirilmiş olup, organizmanın ihtiyaç duyduğu besin öğeleri ve oksijenin biyolojik enerji ATP’nin üretildiği mitokondriye taşınımı daha sağlıklı hale gelir. Böylelikle yaşam yolculuğunu daha canlı ve enerjik sürdürebilme şansımız artar.